Negyven percig voltunk partyban a DKKA ellen

A mérkőzés első gólját Siska Pálma szerezte meg, rögtön az első percben. Ezután három dunaújvárosi gól született, melyre Juliana Borges Lima válaszolt, így 3-2 (5.perc).

Jovana Risovic hétméterest hárított és a 14. percig kiélezett csata volt látható, felváltva estek a gólok (7-6). A 15. percben 8-6 módosult az állás, majd Siska Pálma, Tóth Lilla és Szabó Edina góljaival fordítani tudtunk (8-9). A 18. percre ismét a Dunaújváros lépett meg 10-9-re, majd gyors Borges Lima gól után 10-10.

A 20. percben 11-11 volt látható az eredményjelzőn, majd a 27. percre 14-12-re sikerült ellépnie ellenfelünknek. Siska Pálma egy DKKA gól után betalált, így 15-13, majd a félidő végéig még két hazai gól esett, így a félidő: 17-13. Rendkívüli akarat és küzdés dominált minket, remekül küzdöttek a kecskeméti lányok.

A második félidő sajnos nem úgy alakult, ahogy elterveztük. A második játékrészben még szépen tartottunk magunkat, a 38. percben 20-16 volt a ‘Kohász javára, de következett egy hosszabb szakasz, amiben sok hibát vétettünk, nem tudtunk betalálni ellenfelünk kapujába.

21875544_1496727653716244_103631549_o

Az 55. percben az eddigi legnagyobb eredmény állt be a két csapat között, 29-19. A lefújásig nem sikerült még közelebb férkőznünk, sőt még a Dunaújváros a végéig további gólokat pakolt közé:

Dunaújvárosi Kohász KA – Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE 34-20 (17:13)

2018.05.05. Dunaújváros Városi Sportcsarnok, 500 néző

Játékvezetők: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta

KNKSE: Jovana Risovic (k) – Siska Pálma 6, Szabó Edina 5, Borges Lima Juliana 5, Deáki Dóra 1, Aron Andrea 1, Kaiser Melitta 1, Tóth Lilla 1, Gulya Krisztina, Nikolayenko Olha, Yuliia Kucerova, Albert Helga, Horváth Dóra, Gulyás Vanda, Orell Bettina, Kovács Krisztina.

Következő héten a FINAL4 küzdelmei miatt hétvégén nem játszik mérkőzést a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE, de utána az FTC – Rail Cargo Hungária csapata érkezik hozzánk megmérkőzni május 20-án.