Papírforma szerint hozta el a két pontot az FTC a Messziből

Mint ahogy azt várni lehetett, az őszi mérkőzésünk óta, valamint a bajnokság véghajrája miatt, iszonyatos lendülettel esett nekünk a Ferencváros alakulata, akiket nem tudtunk szinte egy pillanatra sem megtörnünk.

Számos FTC szimpatizáns kísérte el a csapatot, körülbelül 5-600 szurkoló buzdította a mérkőzés kezdetétől végéig kedvenceiket.

A meccsen már a 4. percben már 1-4-re vezetett a budapesti alakulat, majd egy kecskeméti gól után először 2-8-ra, majd 4-10-re is vezetett ellenfelünk. Hiába kért Marosán György vezetőedző időt, kitartott az FTC-gyors, nem bírtuk megállítani lerohanásaikat, rettentően keményen védekeztek, mögöttük pedig Bíró Blanka hárította sorra a lövéseket.

A 21. percben már 10 gólos volt a differencia, melyet a félidő végéig folyamatosan növeltek, így a lefújást követően 8-23 állt az eredményjelzőn. A második félidőben felrázódtak a lányok, a 42. percig tudtuk tartani a lépést (14-29).

21875544_1496727653716244_103631549_o

A végéig aztán ismét folyamatosan növelte a különbséget a Fradi, így 19-46 lett a mérkőzés vége.

Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE – FTC-Rail Cargo Hungaria 19-46 (8:23)

2018.05.20. Messzi István Sportcsarnok, 1100 néző

Játékvezetők: Bacs József, Bóna Szabolcs

KNKSE: Jovana Risovic (k) – Kucerova Yuliia 3, Deáki Dóra 3, Aron Andrea 2, Gulyás Vanda 2, Orell Bettina 2, Siska Pálma 2, Szabó Edina 2, Borges Lima Julianna 2, Kaiser Melitta 1, Pusztai Petra, Gulya Krisztina, Horváth Dóra, Kovács Krisztina, Tóth Lilla.

Utolsó mérkőzésünket jövő hét szerdán játsszuk, amikor is Kisvárdára látogatunk idegenbe!