Simán verte a Szentendrét a KNKSE

Az első félidő álmosan indult, nehezen találta mindkét csapat a lendületét a Dobó Kupán, Egerben. A ritmust a kecskeméti lányok találták meg hamarabb, és három gól fölénnyel vonultak le a pályáról félidőben. (13:16) A második félidőt végig uralta a Kecskemét, bár a 10. perc környékére felkapaszkodott a Szentendre, egy gól volt csak a különbség a két csapat között. Ekkor időt kért Fülöp Andrea edző, aminek meg is lett az eredménye: a KNKSE játékosai elhúztak és nem engedték ki a kezükből a vezetést. A véghajrát megnyomta a Kecskemét, így a Szentendre már nem tudta a 6 gólos hátrányát ledolgozni. A Kecskemét így a 3-4. helyért játszhat este a Kisvárda ellen.

Eredmény: KNKSE-Szentendre NKE 26:20 (13:16)

Fülöp Andrea vezetőedző: “Nagyon örülök, hogy sikerült megnyernünk a csoportmérkőzést, viszont a játékunk egyáltalán nem tetszett. Bravúros kezdetek után egy Szentendre ellen sokkal elszántabban és taktikusabban kellett volna játszanunk. Ám most már a helyosztó meccsre koncentrálunk, amit este a Kisvárdával játszunk majd. Bízom a lányokban!”

A KNKSE góllölvői: Szabó 9, Palotás 2, Kopecz 3, Bezzeg 1, Varga 4, Fehér 2, Kaiser 1, Takács 2, Tóth 2.

Hétméteresek: 9/7 ill. 4/4