Teltházas mérkőzésen ismét remekeltek a kecskeméti lányok, Hufbau-Akker KNKSE – Győri Audi ETO KC 22-30

Igazi ünnepnek lehettek részesei a sportág szerelmesei, hiszen nem akármelyik csapat látogatott el Kecskemétre a Messzi István Sportcsarnokba, mint a Győri Audi ETO KC.

Remek hangulatban készült egyesületünk a mérkőzésre, hiszen óriási megtiszteltetés a világ egyik legjobb csapatát fogadni hazai környezetben, ráadásul ezt úgy, hogy a környékbeli emberek kevesebb mint két nap alatt elkapkodták a jegyeket.

Az mérkőzés mellett az adományozásé volt a fő szerep, hiszen ilyenkor egyesületünk is fontosnak tartja, hogy segítsen azon rászorulókon, akiknek nehézkes az ünnepeket, valamint a telet átvészelni.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik segítő kezet nyújtottak és csatlakoztak felhívásunkhoz!

A mérkőzést megelőzően Görbicz Anitát köszöntötte Orell Zsolt, egyesületünk Elnöke, aki a Világbajnokság után bejelentette, nem húzza magára többet a magyar címeres mezt.

DSC_8599

A bemelegítést már közel telt ház tekintette végig, egy biztos: egy tűt sem lehetett leejteni a Messzi István Sportcsarnokban pár perccel később.

A 16:30-as ajtónyitás előtt már kígyóztak a sorok a bejáratnál, rendkívüli örömmel töltötte el egyesületünket, hogy ekkora az érdeklődés a kézilabda iránt Kecskeméten és ez is mutatja, komoly jövője van a kézilabdázásnak Kecskeméten.

DSC_8362

A mérkőzés első gólját Yvette Broch szerezte meg vendég oldalról, de jött kecskeméti részről Nikolayenko Olha, aki egalizált.

21875544_1496727653716244_103631549_o

Ezután a Győr percei következtek, remek támadásaival tetemes előnyre tettek szert már az első játékrész elején: 2-9. Marosán György vezetőedző időt kért, rendezte a sorokat, a 20. percre sikerült feljebb kapaszkodni, köszönhetően Szabó Edina góljainak mind 7 méteresből, mind akcióból, így tudtuk tartani a lépést Bajnokok Ligája győztes ellenfelünkkel (7-13).

DSC_8655

A félidőig küzdöttünk folyamatosan, hogy ne lépjenek el a vendégek, a védekezésünk összeállt. A szünetre 10-17-el mehettek pihenőre a csapatok.

A második játékrészt vendég oldalról Görbicz Anita gólja nyitotta meg, majd a KNKSE-ből Orell Bettina, majd Gulya Krisztina találata követte.

Eduarda Amorim volt eredményes átlövésből, az addigi legnagyobb különbség alakult ki (12-20). Ismét hazai gólok születtek, Aron Andrea és Gulya Krisztina találatával feljebb zárkóztunk, a 40. percben csupán hat gól volt a különbség.

DSC_8671

Gulyás Vanda is remekelt támadásban, az 50. percre sem tudott meglépni a Győr, ekkor 19-25 állt az eredményjelző táblán. A végjátékban is, ahogy a mérkőzés nagy részében remek védekezés jellemzett minket Karalyos Orsolya és Horváth Dóra remekül oldotta meg a feladatot, a végén párosulva Pusztai Petra hatalmas védéseivel. Utóbbit a találkozó legjobb hazai játékosának választották meg, gratulálunk neki!

21875544_1496727653716244_103631549_o

Tiszta szívvel kijelenthetjük, emelt fővel tudtuk elhagyni a küzdőteret, kiszolgálva Kecskemét népét, akik közel 2000 fővel tiszteltek meg jelenlétükkel, buzdítottak, biztattak minket.

DSC_8645

Marosán György, valamint Pusztai Petra értékelését facebook oldalunkon érhetitek el.

Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE – Győri Audi ETO KC 22-30 (10-17)

K&H Női Kézilabda Liga 10. forduló

2017.12.30. Szombat, 18:00 Messzi István Sporcsarnok, 1900 néző!

Játékvezetők: Mizsák Dominika, Schmidt Orsolya

KNKSE: Pusztai Petra – Szabó Edina 4, Gulyás Vanda 4, Nikolayenko Olha 4, Kucerova Yuliia 3, Siska Pálma 2, Orell Bettina 2, Gulya Krisztina 2, Aron Andrea 1, Deáki Dóra, Jovana Risovic, Fauszt Éva, Karalyos Orsolya, Horváth Dóra, Kovács Krisztina, Tóth Lilla.

Köszönjük mindenkinek aki részese volt ennek a mérkőzésnek, valamint az elmúlt sikeres hónapokban, ezúton szeretne Boldog Új Évet kívánni a Hufbau-Akker Kecskeméti Női Kézilabda Sportegyesület követőinek, szurkolóinak!

Legközelebb a kecskeméti lányok 2018. január 13-án szombaton 17 órától játszanak a Messzi István Sportcsarnokban, ahol ismételten óriás segítségre van szükségük a Dunaújvárosi KKA ellenében: RÁTOK!

Zúgjon a hajrá Kecskemét!

DSC_8684

Szerző: KNKSE

Oszd meg ezt a hírt!