Vegyes képet mutatott az utánpótlás elmúlt heti szereplése

Eseménydús hétvége áll a Kecskeméti NKSE utánpótlás csapatai mögött, szinte valamennyi korosztály pályára lépett.

Kerékgyártó Zsolt első osztályban játszó ifjúsági csapata a Vasas SC otthonába látogatott. A vezetőedző így értékelte a mérkőzést:

„Pénteken játszottunk a bajnokság közvetlen élcsoportjához tartozó Vasas gárdája ellen Budapesten. A végeredmény előre borítékolható volt, ezért ezt a meccset jó felkészülésnek tekintettük az utolsó hazai mérkőzésre a Kisvárda ellen. A lányok küzdöttek is, nagy erőket megmozgattak a szoros eredmény elérése érdekében. Ha a végeredményt nézzük, akkor ez nem sikerült. Ha a részfeladatok megoldásának minőségét nézzük, akkor ott már vannak sikereink. Egy-egy játékszituációban kiváló megoldásokat találtak a lányok. Remélem, hogy ezek a részek összeállnak egy nagy egésszé szerdán.

Végeredmény: Vasas SC – Hufbau – Akker Kecskeméti NKSE 38:25 /19:10/

Az első osztályban játszó serdülő csapatunk vereséget szenvedett a Vasas ellen, bár a hozzáállással nem volt probléma. Korsós Miklós a következőket mondta:

„Nehéz mérkőzés elé néztek a kecskeméti lányok. Az első félidőben szépen játszottunk és tisztességesen helytálltunk. A második játékrészben már a hazai fölény jellemezte a mérkőzést. Mindent megpróbáltunk, de a jelentős erőfölénnyel felálló pestiek fokozatosan elhúztak.”

Végeredmény: ASI Vasas – KNKSE-KESI  31 – 17 / 15 – 10 /

Serdulo III. (1)A Lerner Levente vezette serdülő III. korosztály Ceglédre utazott múlt szerdán, ahol a Ceglédi Kék Cápákkal mérték össze erejüket.

„Az első félidő közepéig bátran és jól játszottunk. A védekezésünk jól működött, jó kapusteljesítménnyel. Két kényszerű csere, és egy kiállítás után szétestünk. Két átlövőnk is kettő két perccel volt fent védekezésben a második félidőben. Ezzel el is dőlt a mérkőzés” – mondta el honlapunkat az edző.

Végeredmény: Ceglédi Kék Cápák – HUFBAU- Akker Kecskeméti NKSE 31 : 10 / 12:4 /

A szintén Lerner Levente által vezetett U13-as csapat két meccset játszott április 22-én Kalocsán. Bár az együttes mindkét meccset elveszítette, a második félidőre javult a játékosok teljesítménye.

„Az első mérkőzésen a Szarvasi NKK ellen léptünk pályára. Jól küzdöttünk, támadásban sokat hibáztunk. Kapusaink keveset tudtak hozzátenni, bár a második félidőben két hetest is fogtak.”

A nap második mérkőzésén is szépen küzdöttünk. Kapusaink teljesítménye feljavult. A második félidőt döntetlenre sikerült hozni”– értékelte a szereplést a vezetőedző.

Végeredmények:

Szarvasi NKK – HUFBAU-AKKER Kecskeméti NKSE – Szarvasi NKK                12 : 26 /6-11/

Felföldi István SE – HUFBAU-AKKER Kecskeméti NKSE                                        25 : 16 /15-6/

Márki Éva csapata, az U9-es korosztály szintén vasárnap játszott, Kunszentmiklósra utaztak, ahol a Nemesnádudvari NKSZE csapatával, majd a Hajós FC-vel mérkőztek meg.

A csapat edzője így foglalta össze a mérkőzések tapasztalatait:

„Az első mérkőzés lendületes volt. A csapat nagyon jól védekezett, ezáltal sikerült megnyernünk a meccset. Támadásban főleg az átlövések domináltak. Kiemelném Kollár Lucát, aki támadásban és védekezésben is kiemelkedő teljesítményt nyújtott.

A Hajós FC elleni meccs elején a csapatok fej- fej mellett haladtak. A 2. félidőben a védekezésünk fellazult. Fizikailag és pszichésen is elfáradtunk.”

Végeredmény:

Kecskeméti NKSE II – Nemesnádudvari NKSZE U9    13 : 10

Hajós FC- Kecskeméti NKSE II U9              15 : 12

Az U8 és az U10-es korosztály Rusvai Melinda irányításával két-két meccset játszott a múlt hétvégén. A lányok edzője így értékelte a játékot:

„Szombaton az U8-as II. csapat Kecskeméten játszott. Az első mérkőzést a Kiskőrösi NKSZSE II csapata ellen, a másodikat pedig a Kiskunhalas UKSC ellen. Mind a kettő mérkőzést sikeresen teljesítették a lányok jó hangulatban.

U10-es III. csapatunk vasárnapi első mérkőzését a Kelebiai KNSK ellen játszotta, amin 15-7-es győzelmet arattak a lányok. A második mérkőzést sajnos elveszítette a csapat a Tompai SE ellen 9-19 arányban.”