NB1 Bajnoki Mérkőzés – Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE – MTK Budapest

1. november 05. vasárnap 18.00:

HUFBAU – AKKER KECSKEMÉTI NKSE – MTK Budapest NBI bajnoki mérkőzés 8. forduló

Helyszín: KECSKEMÉT – MESSZI ISTVÁN SPORTCSARNOK, Olimpia u. 1/a

Igencsak pikáns mérkőzésre lehet számítani, hiszen csapatunk az elmúlt két fordulójában 3 pontot gyűjtött be közvetlen riválisaitól, így nem lehet kérdés, ismét nyerni akarnak a kecskeméti lányok, hogy újabb értékes pontokkal gazdagítsák az eddig meglévőket.

Rendkívül rutinos és jó erőkből álló csapat az MTK Budapest, kiváló lövőerővel de ahogy azt Marosán György is elmondta kérdésünkre, hogy mit vár a hétvégi mérkőzéstől: “Szívünk a helyén kell legyen, lobogjon a tűz benne és kontroll alatt kell tartsuk az agyunkban a mérkőzést.”

21875544_1496727653716244_103631549_o

EREDMÉNY:

Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE – MTK Budapest 30-28 (12-14)

A mérkőzést jobban kezdte az MTK csapata, a mérkőzés elején 1-6-ra vezetett a budapesti alakulat, majd először sikerült szépítenünk, beindult a gépezet a 15. percre egalizáltunk.

Az első félidőben fej-fej mellett haladt mindkét csapat, az első jétékrész végéig az MTK csapata ragadta magához a vezetést, így a félidő: 12-14.

A félidő után egyből egál, majd a vendég csapat percei következtek, három góllal is vezettek, a 37. percre 16-19 volt ellenfelünk javára. A 42. percben meglépett az MTK, ekkor már 4 góllal is vezetett, de amit nem gondoltunk volna: a 47. percre ez az előny 5 gól lesz a javukra. Ekkor megrázták magukat a kecskeméti lányok, Marosán György időkérésre után sikerült egy gólra felzárkózni!

Ebben az időszakban órásit lendített rajtunk a kecskeméti közönség, iszonyatosan sokat számított, hogy mögöttünk voltak és szinte 8. emberként a pályán voltak velünk!

Ami pedig ez után következett: Először az MTK talált be, majd jött Fauszt Éva gólja, így ismét egy gól közte. Az 54. percben ismét ellenfelünk ragadta magához a két gólos vezetést, de ezek után mi találtunk kétszer Szabó Edina majd Yuliia Kucerova találataival. Remekül szállt vissza a mérkőzésbe Jovana Risovic, aki védést védésre halmozott, majd amit ez után nem gondoltunk volna, 28-28-nál remekül védekeztünk és a hátralévő percekben nem engedtünk, hogy az MTK gólt szerezzen. Tökéletes Albert Helga passz után Varga Nikolett lőtt gólt indulásból, majd a végén előbbi szerzett üres kapus gólt, így kialakult a végeredmény: 30-28!!!!

Gratulálunk a csapatnak és köszönjük valamennyi szurkolónak, hogy kilátogatott, valamint így buzdította, hajszolta bele a nagy betűs CSAPATOT a győzelembe!

KNKSE, csupa nagy betűvel: SZABÓ EDINA 10(6), FAUSZT ÉVA 5, KUCEROVA YULIIA 5, VARGA NIKOLETT 4, ALBERT HELGA 2, GULYA KRISZTINA 1, KAISER MELITTA 1, HORVÁTH DÓRA 1, KARALYOS ORSOLYA 1, ARON ANDREA, ANDRÁSI BRIGITTA, RISOVIC JOVANA, ORELL BETTINA, SISKA PÁLMA, KOVÁCS KRISZTINA, TÓTH LILLA.