Akarat, szív, CSAPAT, Győzelem!

Nem is írhatnánk le más szavakkal azt a győzelmet, aminek ma szem és fültanúi voltak közel ezren a Messzi István Sportcsarnokban. Történelmi pillanat következett el a csapat életében, megszerezte első két pontját a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE a K&H Női Kézilabda Ligában.

Egy percig nem engedtük el a vezetést ki a kezünkből, igaz a mérkőzés első gólját a Békéscsaba szerezte meg, de onnan már mi vezettünk 5-3-ra (5.perc).

A 15. percre sem engedtünk ki egy percre sem, rendkívül nagy tempó és futás jellemezte mindkét csapatot (11-9). A 21. percben mér 13-12 volt az eredmény, a 25. percre három gól volt a különbség a mi javunkra, melyet sikerült az első félidő végéig tartanunk, így 18-15-ös eredménnyel tudtunk pihenőre menni.

A második félidőt ellenfelünk kezdte jobban, de ekkor egy 4-0-ás szakaszt produkálva, már 5 gól volt a különbség a mi javunkra. Ekkor a Békéscsaba kapcsolt új fokozatra, egy gólra zárkózott (45. perc, 23-22). Innen már két gólnál közelebb nem tudott kapaszkodni ellenfelünk, sőt még növelni is tudtuk előnyünket, így a végeredmény:

21875544_1496727653716244_103631549_o

K&H női kézilabda liga, 5. forduló:
HUFBAU AKKER KECSKEMÉT-EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABA 31-27 (18-15)
Kecskemét, játékvezetők: Felhő, Öcsi.
KECSKEMÉT: Andrási, Pusztai (kapusok), Albert, Aron 2, Fauszt 2, Gulya 2, Horváth D., Kaiser 3, Karalyos 2, Kovács K., Kucerova 2, Siska 1, Szabó E. 11 (4), Tóth L., Varga N. 4. Edző: Marosán György.
BÉKÉSCSABA: Györkös, Popovic (kapusok), Bottó 1, Gidai, Kovacevic 3, Kovács A. 2, Mihálffy 4, Pénzes 2, Pintér, Szarka 1, Vukajlovic 3, Walfisch 10 (3), Zöldi-Tóth 1. Edző: Skaliczki László.
Kiállítások: 6, ill. 4.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

Köszönjük, hogy mögöttünk voltatok és ilyen remek hangulatot teremtettek, segítettetek, buzdítottatok minket! Szép volt lányok, szép volt Kecskemét!

Következő mérkőzésünket 2017.10.29-én vasárnap a Vasas SC otthonában játsszuk, következő hazai mérkőzésünket a 2017.11.05-én vasárnap 18 órától