Egy félidőn keresztül tudtuk cibálni az oroszlán bajszát

A K&H Női Kézilabda Liga 11. fordulójában a 6. helyezett Dunaújváros csapatát fogadtuk hazai környezetben a Messzi István Sportcsarnokban szombaton 17 órától.

A mérkőzés első gólját a DKKA szerezte meg, majd gyors válasz következett, Varga Nikolett talált be hazai oldalról. 2-4-re húzott el ellenfelünk a 11. percre, majd kisebb gólcsend után a 13. percre tudtunk egalizálni (4-4).

A 20. percre 6-8 volt ellenfelünk javára, de remek sorozatot produkáltak a kecskeméti lányok, először Varga Nikolett, majd Gulyás Vanda volt eredményes, majd két perc múlva Fauszt Éva és Nikolayenko Olha talált be a dunaújvárosi kapuba, így 10-8-ra módosítottuk az eredményt.

Remekül védekeztünk az első félidőben, Horváth Dóra és Siska Pálma keményen osztotta ki a faultokat és ebben a társak is komoly részt szakítottak ki. Sajnálatos módon nem lehetünk teljesen elégedettek az első játékrészben látottakkal, rengeteg lövést hibáztunk 6 méterről, de így is sikerült partiban maradnunk.

DSC_9194

Egyenlítettek a 26. percre a vendégek, majd Szabó Edina hétméteresével ismét nálunk volt az előny. A félidőig egy gól esett, így 11-11-el fordultak a csapatok.

A második félidőben jobban kezdett a DKKA, 13-14 volt a 36. percben javukra, majd három gyors gólt követően 13-17-re módosították az eredményt.

A 40. percig tartottuk magunkat, ekkor 16-18 állt az eredményjelző táblán. Ekkor egy rossz sorozat következett mind védekezésben, mind támadásban, zsinórban 5 gólt szerzett ellenfelünk 6 perc leforgása alatt, míg mi egyet sem (16-23).

tippmix

Az 54. percben 19-27 állt az eredményjelzőn, ezek után még egy roham következett dunaújvárosi oldalról és így alakult ki a végeredmény: 21-32.

Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE – Dunaújvárosi Kohász KA 21-32 (11:11)

2018.01.13. Szombat 17 óra, Messzi István Sportcsarnok, 800 néző.

Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert

KNKSE: Pusztai – Gulya 1, Nikolayenko 1, Albert, Horváth, Risovic, Gulyás 1, Varga 2, Fauszt 2, Orell 3, Siska 4, Kucerova 4, Szabó 3, Borges Lima, Kovács, Tóth.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatót Marosán György vezetőedző értékelésével facebook oldalunkon találjátok.

Köszönjük, hogy biztattátok a lányok, szurkoltatok nekünk!

Következő mérkőzésünket 2018.01.17-én szerdán a Ferencváros otthonában vívjuk meg, míg következő hazai meccsünket 2018. február 04-én, vasárnap játsszuk a Kisvárda ellenében.