Ismét megmutatták a kecskeméti lányok mekkora szívük van: Győzelem a kiesési rangadón!

Várható volt. Várható volt, hogy órási küzdés és mindent beleadás lesz jellemző mindkét csapatra szombat délután a Messzi István Sportcsarnokban 17 órától. Ősszel a két csapat 25-25-ös döntetlent játszott egymással az Elektromos Sportcsarnokban, így tudtuk, rendkívül nehéz összecsapás elé nézünk.

A találkozót remekül kezdtük, rögtön Siska Pálma és Yuliia Kucerova talált be, így sikerült az előnyt magunkhoz ragadni a 3. percre (2-0). Varga Nikolett lőtt újabb két hazai gólt, melyre érkezett két vendég találat, de a mieink jobban nyomtak az első félidő feléig. 9-6-ra vezettünk a 18. percben, Pusztai Petra remek védésekkel járult hozzá az előnyhöz, itt kezünkben volt a 4 gólos vezetés lehetősége is, de sajnos nem jött össze, hétméterest hibáztunk.

Ekkor a Vasas akarata érvényesült, több hibát vétettünk, a 22. percre 9-11-re módosította az eredményt. De nem adtuk egy percig se könnyen a bőrünket, 5 perc leforgása alatt visszajöttünk egálra, Deáki Dóra két gólt is hegesztett ez idő alatt (11-11).

Az első játékrész lefújásáig már csak egy Szabó Edina találat érkezett két Vasas találatra, így a félidő a vendégeké volt egy góllal (12-13). A második félidőt jobban kezdték a vendégek, ők kezdték a második játékrészt is, így a 32. percben 12-15 állt az eredményjelzőn.

A 39. percre két Szabó Edina, egy Fauszt Éva találattal, valamint egy Siska Pálma góllal sikerült egalizálnunk (16-16). Érkezett egy vendég találat is, de erre Varga Nikolett egy góllal, valamint két fontos Szabó Edina hétméteressel tudtunk válaszolni, így 19-17 lett a mi javunkra a 42. percben.

21875544_1496727653716244_103631549_o

A 46. percben egalizált a Vasas, mindent beleadott (20-20), majd a 21-es Fauszt Éva lőtte a 21. gólunkat, így ismét mi vezettünk a mérkőzésen. Az 54. percben 22-23 lett ellenfelünk javára, nehéz helyzetbe kerültünk, de tudtuk most kell mindent megtenni a győzelemért. Jovana Risovic remekül védett a végjátékban, így rendkívül fordulatosra sikerült a végjáték.

Huszonharmadik gólunkat Yuliia Kucerova szerezte, majd Hárs Adél juttatta a vendégeket ismét előnyhöz az 56. percben (23-24). Ekkor sem látszódott egy pillanatra sem, hogy lefutott a mérkőzés, remekül védekeztünk, Horváth Dóra szerzett labdát, majd az 58. percben Varga Nikolett egyenlített (24-24). Ismét kivédekeztünk egy támadást, mely után már csak 1 perc és 2 másodperc maradt, Marosán György időt kért. Fauszt Éva szerzett a 60. percben gólt, így átvettük a vezetést. Az utolsó fél percben a Vasas támadhatott egálért, rendkívül agresszíven védekeztünk, Horváth Dóra két percet is kapott 6 másodperccel a vége előtt, de vetődtünk, kúsztunk, másztunk, faultoltunk a győzelemért. A végén Hárs Adélhoz ment ki a labda, aki kapufára húzta a labdát, így maradt az egy gólos hazai siker!

30120883_2068229399854666_551253898_n

HUFBAU-AKKER KECSKEMÉTI NKSE – Vasas SC 25-24 (12-13)

2018.04.07. Szombat, Messzi István Sportcsarnok 17:00

Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor

KNKSE: Pusztai Petra (k), Szabó Edina 7, Varga Nikolett 5, Siska Pálma 4, Fauszt Éva 3, Yuliia Kucerova 3, Deáki Dóra 2, Gulyás Vanda 1, Jovana Risovic (k), Gulya Krisztina, Aron Andrea, Albert Helga, Horváth Dóra, Kovács Krisztina, Tóth Lilla.

Fontos győzelem, ismét kitettek magukért a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE tagjai! Szép volt lányok! Szép volt Kecskemét!

A tabella jelenlegi állása:

tabella vasas után

Következő héten, 2018.04.14-én az MTK Budapest otthonában lépünk pályára, akikkel pontazonosságban állunk, így fontos, hogy elkísérjetek minket ezen a rendkívül nehéz mérkőzésen! Tartsatok velünk és szurkoljuk kis ismét Kecskemét újabb sikerét! Részletek hamarosan Facebook oldalunkont! Hajrá Kecskemét!