Remek nyitány a VII. Érdi Ipartestületi Kupán a házigazda ellen

Remekül indult a mérkőzés számunkra a tavalyi NB1 harmadik helyezett ÉRD otthonában. Hatalmas elánnal és elszántsággal estünk neki ellenfelünknek, mely meg is hozta eredményét, a 4. percben 1-4-es vezetésnek örülhettünk.

A 12. percig folyamatosan zárkóztak a hazaiak, 5-5-re kozmetikázták az eredményt. Szabó Edina csapatkapitány hétméteresével ismét mi vezettünk, majd felváltva estek a gólok.

A 20. percre átvette az ÉRD csapata a vezetést (9-8), de nem tudott meglépni, köszönhetően kemény védekezésünknek, illetve Andrási Brigitta remek védéseinek.

005

Andrási Brigitta közel a lövések felét hárította (Fotó: Antal János)

A félidő hajrájára 13-10 állt az eredményjelzőn, ekkor óriásit küzdve előbb Siska Pálma volt hetesből eredményes, majd Tóth Lilla és Varga Nikolett következett, így 13-13-mal tudtunk pihenőre menni.

016

Siska Pálma 7 gólig jutott az összecsapáson (Fotó: Antal János)

A második félidőben ismét jobban kezdtünk, Siska Pálma két góllal indított, Yuliia Kucerova egyszer vette be a vendég kaput, míg ellenfelünk egyszer tudott betalálni, így a 35. percre 14-16 állt a kivetítőn. Tartottuk előnyünket, egészen a 43. percig, ekkor 18-21-re vezettünk.

011

(Fotó: Antal János)

Az 51. percre tudott behozni minket az ÉRD, ekkor még 23-23 volt eredmény. Krpez gyors góljainak köszönhetően a végjátékot jobban vette ellenfelünk, a végeredmény:

030

ÉRD – Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE 30-24 (13-13)

2017.08.09. 19:45 szerda, ÉRD Aréna

Játékvezetők: Ónodi Erika, Őri Erika

Kiállítások: 4 ill. 6 perc

KNKSE: Andrási Brigitta 29/14, Pusztai Petra 9/4 (kapusok), Siska Pálma 7(3), Szabó Edina 4(1), Varga Nikolett 3, Gulyás Vanda 2, Aron Andrea 2, Yuliia Kucerova 2, Tóth Lilla 2, Deáki Dóra 1, Karalyos Orsolya 1, Gulya Krisztina, Olha Nikolayenko, Horváth Dóra, Kovács Krisztina, Orell Bettina.

Marosán György vezetőedző értékelése: “Nagyon biztató volt a mai játék a jövőre nézve, védekezésben egyre nagyobb az összhang, amely kiváló kapusteljesítménnyel párosult. Örülök, hogy ilyen szépen kezdtük a 3 napos tornát.”

009 026

Csütörtöki napon 18:00-tól a Budaörs Handball csapata lesz ellenfelünk szintén az ÉRD Arénában.