Tisztes helytállás az ÉRD ellenében

A K&H Női Kézilabda Liga 23. fordulójában hazai pályán fogadtuk Érd csapatát.

Ősszel ellenfelünk 31-22 arányban tudott győzedelmeskedni ellenünk, így ismét a tisztes helytállás volt a cél, minél közelebb kerülni a jelenlegi 3. helyezetthez és kiszolgálni a kecskeméti publikumot.

Gulyás Vanda talált be a második percben, így magunkhoz ragadtuk a vezetést. Orell Bettina kétszer talált be hazai oldalról, melyre két érdi találat érkezett, így az 5. percben 3-2 volt a javunkra.

A 12. percre fordított az ÉRD, 4-5 állt az eredményjelző táblán, majd a 20. percben 5-9.

A 22. minutumban 6-11 volt az állás. Ellenfelünk ekkor meglépett, 6-14-re vezetett már a 26. percben, majd a félidő végéig egy gólt tudtunk lefaragni a nyolc gólos hátrányból (9-16).

21875544_1496727653716244_103631549_o

A második játékrészt jól kezdtük, rögtön két góllal zárkóztunk 5 gólra (11-16), majd a 38. percre négyre jöttünk vissza (14-18). Egy percig sem adtuk könnyen a bőrünket, Jovana Risovic remekül végett a mérkőzés egészében.

a 42. percben 15-20 állt az eredményjelzőn az érdiek javára, mely után egy emberelőnyt nem jól használtunk ki, így közte ismét 8 volt a 45. percben. Rögtön három gólt szereztünk, így javítottuk korábbi hibáinkat, ismét 5 volt közte (18-23).

Az 57. percben 21-27 volt az ÉRD javára, mely előnyt a lefújásig további két góllal tudták növelni, így a végeredmény:

Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE – ÉRD 22-30 (9:16)

2018.04.29. Vasárnap, Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 500 néző

Játékvezetők: Asztalos Bence, Bárkányi Gábor

KNKSE: Jovana Risovic (k) – Juliana Borges Lima 5, Szabó Edina 4, Siska Pálma 3, Orell Bettina 2, Gulyás Vanda 2, Kaiser Melitta 2, Horváth Dóra 1, Albert Helga 1, Deáki Dóra 1, Gulya Krisztina 1, Nikolayenko Olha, Aron Andrea, Fauszt Éva, Kovács Krisztina, Tóth Lilla.

Köszönjük a szurkolást! Következő héten szombaton Dunaújvárosba látogat a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE, majd két hétre rá, május 20-án az utolsó hazai mérkőzésünk következik az FTC – Rail Cargo Hungária ellenében.