Visszavágott a Békéscsaba, hazai győzelmünk után ők nyerték a visszavágót

Mint ahogy az az előjelekből és a két csapat tabellán elfoglalt helyezéséből látszott, a Békéscsaba – Kecskemét mérkőzés igazi rangadó lesz az alsóház mérkőzései között. Az őszi összecsapáson 31-27 arányban diadalmaskodtunk hazai környezetben, így tudtuk, ellenfelünk mindent mozgósít annak érdekében, hogy legyőzzön minket otthonában.

A mérkőzés elejét jobban kezdte ellenfelünk, 3-1-re lépett el a 4. percben, de gyors három gólt lőttünk, ebből kettőt Kucerova szerzett s fordítottunk 3-4-re.

A 13. percben 8-6 állt az eredményjelzőn, de gyorsan egalizálni tudtuk az állást a 15. percre (8-8). Sok technikai hiba következett a következő percekben, melyből gólokat kaptunk, 13-9-re lépett el a Békéscsaba. A félidő lefújásáig 2 hazai és egy vendég gól született, így öt gólos hátránnyal vonultunk pihenőre.

A második félidőt jobban kezdte ellenfelünk, a 37. percre 19-11-re módosult az eredmény. Előbb zárkóztunk 5 gólos hátrányra, melyből ismét 7 gól lett, majd ismét 5 gól differencia a 46. percre (22-17).

21875544_1496727653716244_103631549_o

Felváltva estek a gólok, majd ismét közelebb férkőztünk a 51. minutumban (24-20). Az 53. percben két Szabó Edina góllal 25-22-re módosítottuk az eredményt, némi fény látszott az alagút végén, hogy vissza tudjuk hozni a meccsbe magunkat.

Az 57. percig nem tudtuk kihasználni helyzeteinket, 2 hazai gól mellett 2 vendég találat született, így a mérkőzés lefújása előtt három perccel 27-24 állt az eredményjelzőn. A végjátékot a Békéscsaba nyerte, mellyel megszerezte a két pontot. Szerencsére tabellán elfoglalt helyünk nem változott a mérkőzést követően, 5 ponttal megtartottuk 12. helyünket, melyet a következő héten be kell, hogy biztosítsuk, ugyanis a 3 pontos Vasas gárdája érkezik Kecskemétre.

EUbility Group – Békéscsaba – Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE 30-25 (15:10)