A Vasassal meccselt az ifi csapat

A hosszú hétvége előtt a Vasas SC otthonába utazott a Kecskeméti NKSE ifi csapata. Kerékgyártó Zsolt vezetőedző nyilatkozott a mérkőzéssel kapcsolatban.

„Játszottunk egy közepes mérkőzést a bajnokság egyik élcsapatával. A mérkőzés előtt, az erőviszonyokat ismerve, vérmes reményeket nem táplálhattunk túl jó eredmény elérésére. Igyekeztem levenni a lányok válláról a terhet és azt kértem tőlük, hogy az eredménytől függetlenül élvezzék a játékot, próbálják a saját játékukat játszani, meglátjuk mire lesz elég. Arra azonban felhívtam a figyelmüket, hogy nem szeretnék lehajtott fejű, a meccset eleve feladó játékost látni a pályán, a küzdelemről nem mondhatunk le.

Ez nagyjából 20 percig elfogadható játékot hozott, 3-4 gólos hátrányban voltunk, ami elsősorban gyenge védekezésünknek volt köszönhető. Aztán 10 perc alatt megduplázta előnyét a Vasas, amivel a lényegi kérdéseket le is zárta.

A második félidő kiegyenlített játékot hozott, bár a színvonal nem volt magas. Néha nem volt méltó az első osztályhoz egyik csapat játéka sem.

A hozzáállással elégedett voltam, a mutatott játékkal nem.”

Vasas SC – KNKSE 38:28 (22:14)