„Jó széria következhet” – Mátrai Péter értékelt

Bár ifjúsági első osztályú csapatunk még nem szerzett pontot a bajnokságban, ugyanez a gárda
legutóbbi NBII-es mérkőzését megnyerte. Mátrai Péter vezetőedző bizakodó, úgy gondolja, az eddig
befektetett munka jelei már megmutatkoznak a csapat teljesítményén, jobb széria következhet.

A múlt héten hazai pályán fogadták a kecskeméti lányok a Hajdúnánás csapatát, vasárnap az Inárcs-
Örkény U22 csapatával mérkőztek meg idegenben. Az edző így értékelte a mérkőzéseket:

„Igaz, hogy nem nyertünk a Hajdúnánás ellen, azonban azt mondhatom, hogy fejlődik a csapat, egyre
inkább visszakapom a mérkőzéseken azt, amit az edzéseken gyakorlunk. A korábbiakkal ellentétben
már 40-50 percig kifejezetten jól játszottunk. Az utolsó 10 perc hibái, az eladott labdák, a sok
technikai hiba és fegyelmezetlenség volt az oka a vereségnek, az addigi teljesítmény alapján
győzelmet érdemelt volna a csapat. A koncentráció tekintetében kell még fejlődnünk. Sajnos saját
helyzetünket nehezítettük meg, hiszen lehetne 4, vagy akár 6 pontunk is, így azonban a későbbiekben
több bravúrpontra lesz ahhoz szükség, hogy a célul kitűzött helyünket elérjük.

Az NBII-es bajnokságban győzelmet arattunk az Inárcs-Örkény csapatával szemben. Jól játszottunk,
mindenki kapott játéklehetőséget. Rendben volt a védelmünk, amelyből könnyű gólokat szereztünk.
Ez a győzelem mindenképpen kellett a csapatnak, ebből erőt meríthetnek és talán már a lányok is
elhiszik, hogy jó úton haladunk, csupán egy kis idő kellett a csapatnak az összecsiszolódáshoz.”