Jól szerepeltek utánpótlás csapataink a hétvégén

A Palásti László vezette serdülő III. csapatunk Kalocsára utazott, ahol a Gézengúz UKC csapatával mérkőzött. A vezetőedző a meccset követően így értékelt:

„Mivel a kalocsai csapat évek óta együtt játszik és az edzőjük is a kezdetektől van velük, úgy gondoltam esélyesebbek a hazaiak. Ennek ellenére a lányainknak sikerült felvenni a ritmust, az első perctől. Félidőben 2 gólos előnnyel mentünk szünetre. Azt kértem a lányoktól, hogy a védekezés keménységét tartsuk meg, illetve próbáljuk minimalizálni a technikai hibákat. A mérkőzésen mindenki lehetőséget kapott és nagy örömömre tudtak lendíteni a csapat játékán a cserék is. Az utolsó 5 percben elvesztettük mindkettő irányítónkat, mivel egyikőjük megkapta a 3. kettő perces kiállítását, másik játékosunk pedig egy ütközést követően vérző szájjal hagyta el a pályát, amit aznap még a kecskeméti kórházban össze is varrtak. Ennek ellenére mindig volt válaszunk a kalocsai gólokra, így 22:23-ra nyertünk.”

Az U11-es, Márki Éva vezette gárda két meccset játszott, az első ellenfél a Tiszakécske VSE volt. A lányok 8:5 arányban nyerték a találkozót, Márki Éva elégedetten nyilatkozott a lányok teljesítményéről:

„A meccs nagyon jól kezdődött, 6:1-es állásig uraltuk a játékot. Majd egy rövidzárlat miatt 6:5 lett az eredmény. Időkérés után rendeztük sorainkat, és kialakult a végeredmény. Kiemelném Polgár Pankát, aki végig a hátán vitte csapatát és 7 gólt lőtt.

Második mérkőzésünket a Szarvasi NKK II csapata ellen vívtuk, amelyet nagy arányban, 2:19-es végeredménnyel nyertünk.

„Nagyon sok pozitívum volt ezen a mérkőzésen. A győzelemhez mindenki hozzájárult. Csapatmunka volt, ami akaratban, egymásért való küzdeni tudásban nyilvánult meg. Polgár Panka támadásban és védekezésben is kiemelkedőt nyújtott. Kozák Erzsébet Eszter kapuja szinte bevehetetlen volt” – nyilatkozta a vezetőedző, Márki Éva.

Dr. Zsoldosné Lukács Erzsébet U11-es csapata is két mérkőzést játszott, az eredmények:

Kecskeméti Junior SN KFT 2 – Kecskeméti NKSE I. 16:8 (9:6)

Szarvasi NKK I – Kecskeméti NKSE I. 5:15 (2:8)